List Śląskiego Kuratora Oświaty

Strona główna, Uncategorized  Możliwość komentowania List Śląskiego Kuratora Oświaty została wyłączona
sie 312020

Szanowni Państwo,
Dyrektorzy, Nauczyciele, Pracownicy Oświaty, Rodzice,
Drodzy Uczniowie,

rozpoczynamy dziś naukę w szczególnych warunkach, po wielomiesięcznej, dłuższej niż zwykle nieobecności w szkołach. Dla 40 tys. najmłodszych uczniów będzie to pierwszy dzień w szkole, jeden z najważniejszych dni w szkolnej edukacji, dzień, który na zawsze pozostaje w pamięci.
Nowa rzeczywistość wymaga od nas wszystkich nowych, nieznanych dawniej zachowań, dodatkowych obowiązków, większego zdyscyplinowania. Inaczej będą wyglądały lekcje, przerwy, uroczystości inaugurujące rok szkolny. Z pewnością jednak młodzieńczy entuzjazm uczniów, ciekawość świata, poszukiwanie wrażeń staną się znowu inspiracją dla nowych wyzwań dla całej szkolnej społeczności.

Szanowni Państwo Nauczyciele,
życzę, aby nadchodzący czas przyniósł tylko dobre chwile. Niech wysiłek i pasja, jaką wkładają Państwo w pracę z uczniami i wychowankami, będą źródłem satysfakcji zawodowej i osobistej.

Drodzy Uczniowie, Kochane Dzieci,
życzę Wam, aby czas spędzony w szkole lub przedszkolu był pełen radości płynącej z odkrywania świata, poznania nowych koleżanek i kolegów, nawiązania wspaniałych szkolnych i przedszkolnych przyjaźni, które nieraz trwają całe życie.

Szanowni Rodzice,
życzę, aby Wasze dzieci z radością chodziły do przedszkola, szkoły, czuły się i były bezpiecznie, miały nieustającą okazję do zaspokajania ciekawości świata i odnajdywania rozwiązań najtrudniejszych zagadek, a Wam – dumy z ich osiągnieć. Życzę Wszystkim bezpiecznej nauki i pracy, satysfakcji z osiągnięć i sukcesów, wzajemnej życzliwości i zaufania.

Śląski Kurator Oświaty
Urszula Bauer