maj 182019
 

Kotlina Kłodzka przywitała naszą ekipę słoneczną pogodą .

Rozpoczęliśmy naszą wycieczkę od odkrywania tajemnic jednego z największych zamków w Polsce: Zamku Książ, gdzie pani przewodnik przybliżyła nam historię rodziny von Hochberg oraz wydarzenia II wojny światowej związane z zamkiem.

Potem pojechaliśmy do pobliskiej, wałbrzyskiej palmiarni (jednego z najstarszych obiektów tego typu), gdzie zachwycały nas rośliny w ponad 250 gatunkach.

Tego dnia odwiedziliśmy również Sztolnie Walimskie w Górach Sowich wybudowane jako kompleks militarnej inwestycji III Rzeszy rękoma więźniów wojennych. Nie zostały jednak ukończone, za to dziś możemy poznać historię kompleksu „Rzeczka” jako jednego z siedmiu, nazywanych przez Niemców: „Riese”.

Dzień dobiegł końca przy rozgrywkach w ping-pong’a oraz ogniskowym gwarze rozmów, żartów przy zapachu pieczonych kiełbasek.

Kolejny dzień obfitował w wyzwania wędrownicze: Wielka Sowa została zdobyta (niektórzy zdobyli schronisko w połowie drogi:-)), zaś w labiryncie Błędne Skały nikt nie zaginął!!! między blokami skalnymi tworzącymi maczugi, grzyby, słupy w zwietrzałym piaskowcu przebiega trasa turystyczna, która odkrywa przed zwiedzającymi: Kurzą Stopkę, Stołowy Głaz, Kuchnię i wiele innych, fantastycznych form.

Do domu wróciliśmy zmęczeni, ale naprawdę zadowoleni:-)

Szkoda, że to nasza ostatnia wyprawa w tym gronie…

R. Pierzchała

 Posted by at 00:54

Sorry, the comment form is closed at this time.

Skip to content