lut 272020

W ślad za wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej zwracamy się do Państwa z apelem o nie posyłanie do szkoły przeziębionych lub chorych dzieci!

Ponadto informujemy, że jeżeli dziecko wróciło z terenów występowania koronawirusa i ma objawy grypopodobne, należy bezzwłocznie powiadomić najbliższą stację sanitarno-epidemiologiczną i zgłosić się do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego.

Jeżeli dziecko nie miało kontaktu z osobą chorą, nie ma powodu do obaw.

Proszę rozmawiać z dziećmi temat przestrzegania podstawowych zasad higieny, w tym np. częstego mycia rąk z użyciem ciepłej wody i mydła oraz ochrony podczas kaszlu i kichania (zasłaniania buzi i nosa, zachowania bezpiecznej odległości).

Polecamy sprawdzanie na bieżąco komunikatów publikowanych na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia.

Najbliższa stacja sanitarno-epidemiologiczna
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach

40-127 Katowice, Plac Grunwaldzki 8-10
tel.: 32 253-24-60 / 32 251-01-53 / 32 251-01-55 / 32 222-23-11