Konkurs na zielnik „Minieuroland inspiruje naturą”

 

galeria04Za nami I etap konkursu na zielnik. Organizatorem ogólnopolskiego konkursu jest właściciel Parku Miniatur Minieuroland w Kłodzku. Patronat Honorowy objęła Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska. Konkurs odbywał się w kategorii szkolnej, klasowej i indywidualnej. Większość uczniów klas IV- VI przygotowała zielniki, za które otrzymała oceny z przyrody. I etap konkursu nosił nazwę
 „Zielony Świat w Minieurolandzie”, a zadaniem uczniów było wykonanie zielnika zawierającego drzewa i krzewy. Zielnik mógł mieć dowolną formę artystyczną: multimedialną, papierową. Technika wykonania dowolna: suszone rośliny, rysunki, zdjęcia, wycinanki, wyklejanki. Większość uczniów pozostała przy klasycznej formie opartej na suszonych roślinach. Spośród wszystkich zielników wyłonione zostały w szkole najlepsze. Do grona zwycięzców i wyróżnionych w szkole zaliczyli się:

 

I miejsce:           Pilarek Piotr

Julia Gruszka

Wiktoria Szelejewska

Hanna Illg

 

II miejsce:           Amelia Kozieł

                               Zofia Ficek

 

III miejsce:         Kamila Witkowska

                               Michał Kurek

 

Wyróżnienia:     Wiktoria Gwóźdź

                               Dominika Jagiełła

                               Oskar Jagiełła

                               Gabriela Wiatrzyk

                               Milena Langosz

                               Weronika Kaczka

                               Julia Dybich

                               Tomasz Żuradzki

Prace, które zajęły I, II i III miejsce zostaną wysłane do organizatora konkursu. Udział w I etapie nie był warunkiem uczestnictwa w II etapie, ale daje 5 punktów dodatkowych jako pulę startową w II etapie. Tematem II etapu jest „Festiwal kwiatów” (01.02.2017- 31.03.2017), a jego celem jest zaprezentowanie kwiatów świata. Mogą one pochodzić z jednego lub wielu państw. W II etapie powinni wziąć udział uczestnicy I etapu oraz inni chętni uczniowie. Nagrodą w kategorii prac indywidualnych w I etapie jest wyłonienie 5 zwycięzców (IV- VI), którzy otrzymają rodzinne zaproszenie dla 4 osób do Parku Miniatur. Pula nagród w II etapie- 4 zaproszenia rodzinne do Parku Miniatur.

 

Zapraszamy do udziału w II etapie konkursu!!!