Zielona szkoła 2017

 

30 kwietnia uczniowie klas III a, III b  i IIIc wraz z opiekunami wyjechali dwa tygodnie na zieloną szkołę do Jastrzębiej Góry. Wypoczynek nad morzem był bogaty w wiele atrakcji. Był to czas doskonałej zabawy, ale też nauki.

Na początek zwiedziliśmy Strusią Farmę w Kniewie i jedliśmy jajecznicę ze strusiego jaja. Spacerowaliśmy na molo w Juracie, odwiedziliśmy fokarium na Helu i płynęliśmy statkiem. Byliśmy również na pieszej wycieczce na Latarnię Morską w Rozewiu. Zwiedziliśmy Trójmiasto: przede wszystkim Akwarium Gdyńskie, statek „Dar Pomorza” i starówkę w Gdańsku. Byliśmy w interaktywnym muzeum w Gdańsku gdzie mogliśmy się wcielić w rolę marynarzy lub piratów. Zobaczyliśmy zwierzęta morskie w ich naturalnych rozmiarach w Ocean Parku we Władysławowie. Byliśmy w Zamku Krzyżackim w Malborku.

Poza tym doskonale bawiliśmy się podczas animacji pt. „Chrzest Morski” i „Czarodziejski świat Pana Kleksa” oraz na dyskotekach. Pogoda nas nie rozpieszczała. Słonko zazwyczaj przyjemnie świeciło, jednak temperatura nie była zbyt wysoka. Doświadczyliśmy nawet zimy w środku maja.