Konkurs „Mądry uczeń nie bazgrze po murach”

 

Przed feriami 2018 uczniowie klasy VI a wzięli udział w konkursie  „Mądry uczeń nie bazgrze po murach” ogłoszonym przez Komendę Miejską Policji w Katowicach wraz z Wydziałem Edukacji i Sportu, Wydziałem Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta w Katowicach oraz Pałacem Młodzieży im. prof. A. Kamińskiego w Katowicach. Celem konkursu było podniesienie świadomość dbania o przestrzeń publiczną i prywatną. Praca konkursowa w formie rysunku miała pokazać zachowanie godne naśladowania, jak należy dbać o wybrany obiekt w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Dodatkowo praca konkursowa uczniów klas IV – VI miała zawierać hasło profilaktyczne zniechęcające do niszczenia wybranego obiektu z przestrzeni publicznej, czy też mienia prywatnego.

Do konkursu zgłosiło się 17 szkół i napłynęło 134 prac uczniów ze szkół podstawowych miasta Katowice. Wśród nagrodzonych laureatów znaleźli się również uczniowie klasy VI a:

Szymon Wydra

Sandra Ablewicz

Amelia Bartkowiak

21 lutego odbyło się uroczyste wręczanie nagród w Pałacu Młodzieży z udziałem mediów. Nasza szkoła zdobyła również jako jedna z 4 nagrodę za największą ilość wysłanych prac. Dodatkowym atutem konkursu było uświadomienie uczniom, że nie wolno niszczyć mienia publicznego bo związane jest to z wysokimi kosztami napraw oraz odpowiedzialnością karną.

Skip to content