Dzień Ziemi 2018

 

Jak 48 lat temu, kiedy to po raz pierwszy obchodzono Dzień Ziemi, tak my we wtorek podczas akademii wyrażaliśmy protest przeciwko dalszemu niszczeniu naszego środowiska. Zwracaliśmy uwagę, że zachowanie piękna Ziemi w dużym stopniu zależy od nas samych.

Przygotowane piosenki i przedstawienie zwieńczone zostały tradycyjnym już pokazem ekomody. Większość klas zaprezentowała wykonany przez siebie (nierzadko przy udziale całej rodziny) strój ekologiczny z odpadów bądź surowców wtórnych. Zabawne komentarze dopełniały całości. Okazało się po raz kolejny, że pomysłowość nie zna granic.

Akademia była podsumowaniem obchodów Dnia Ziemi, a to oznacza, że jeszcze sporo działo się wcześniej. Między innymi uczniowie chętnie brali udział w konkursie fotograficznym „To chciałbym ocalić”, plastycznym „Ssaki Polski” czy „Prezent dla przyjaciela”. Całoroczny konkurs zbiórki makulatury i zużytych baterii zachęcał i zachęca  do segregowania śmieci i przyczynia się do ograniczenia produkcji odpadów, a tym samym ochrony środowiska. Nagród za konkursy można się spodziewać na zakończenie roku szkolnego, a będzie ich niemało:-)

Skip to content