Współpraca z AIESEC

 

AIESEC to pozarządowa organizacja non- for- profit, jedna z największych międzynarodowych organizacji studenckich. Działa w 124 krajach mi skupia ponad 86 tysięcy członków. Organizacja umożliwia młodym ludziom odkrywanie własnego potencjału dzięki udziałowi w praktykach zagranicznych, seminariach, projektach i wolontariacie.

Nasza szkoła podjęła współpracę z Komitetem Lokalnym AIESEC POLSKA przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach w roku szkolnym 2011/ 2012. Wówczas to, po raz pierwszy, gościliśmy w naszej szkole wolontariuszy z Indii, Hong Kongu i Singapuru. Wspólnie realizowaliśmy projekt „Enjoy My Origin”. To było wspaniale doświadczenie.10011205

enjoy-my-origin

Dlatego też w bieżącym roku szkolnym 2013/2014 zdecydowaliśmy się wziąć udział w kolejnym projekcie zatytułowanym „Enjoy My Culture”. Gościliśmy w naszej szkole dwoje wolontariuszy: z Turcji i Indonezji. Uczniowie klas I- VI brali udział w zajęciach, podczas których poznawali kulturę i tradycje krajów wolontariuszy, mieli kontakt z żywym językiem angielskim, a nawet uczyli się grać na tradycyjnym indonezyjskim instrumencie „angklung”. Wolontariusze poprowadzili również z dziećmi zajęcia sportowe i spędzali z nimi wolny czas podczas przerw. Do miłych wspomnień należeć też będzie spotkanie wolontariuszy z Parlamentem Uczniowskim w „tłusty czwartek”.certyfikat AIESECGALERIA

Cała nasza społeczność szkolna mówi jeszcze raz- THANK YOU SEYDA:) THANK YOU HENRY:)

AIESEC2015Na początku maja 2015r. gościliśmy w naszej szkole wolontariuszy z Hongkongu, Chin i Indii w ramach projektu KidSPEAK. Podczas tej wizyty uczniowie mieli okazję poznać elementy kultury tych krajów takie jak: język, historię i muzykę. Studenci oprócz zajęć kulturowych, brali również aktywnych udział w zajęciach sportowych. To był wspaniały czas wspólnej zabawy i nauki. 

THANK YOU JENA:) THANK YOU ADITYA:) THANK YOU COKA:)

galeria04director-clipart-hollywood-theme-party-clipart-3

director-clipart-hollywood-theme-party-clipart-3

AIESEC2016W połowie czerwca 2016r. odwiedzili nas studenci z Iranu i Singapuru w ramach projektu KidSpeak. Uczniowie po raz kolejny mogli rozwinąć swoje zdolności językowe, zrozumieć sens nauki języków obcych oraz dowiedzieć się kilku ciekawostek na temat kultury i tych tradycji egzotycznych krajów.

galeria04THANK YOU JOHNNY:) THANK YOU MILAD:)

THANK YOU AIESEC:)

Skip to content