Permalink  Strona główna  Możliwość komentowania została wyłączona
Cze 122018

1 czerwca 2018 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie rządowego programu „Dobry Start”. Dzięki programowi rodzice i opiekunowie – bez względu na dochody – otrzymają raz w roku wsparcie finansowe w wysokości 300 zł. Będą mogli przeznaczyć je na zakup m.in. przyborów szkolnych, czy odzieży na nowy rok szkolny. Świadczeniem zostaną objęci wszyscy uczniowie do ukończenia 20. roku życia. W przypadku dzieci niepełnosprawnych wsparcie będzie przysługiwało do ukończenia 24. roku życia. Program „Dobry Start” to również wsparcie dla uczestników zajęć rewalidacyjno-wychowawczych od 7. roku życia do zakończenia zajęć.

Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce Strefa Rodzica/ Wsparcie finansowe

Uwaga uczniowie klas 3 gimnazjum!

Strona główna  Możliwość komentowania Uwaga uczniowie klas 3 gimnazjum! została wyłączona
Cze 102018

Od dnia 18 maja czynna jest strona https://slaskie.edu.com.pl/kandydat służąca rekrutacji elektronicznej do szkół ponadgimnazjalnych.

Każdy uczeń SAMODZIELNIE rejestruje się na stronie poprzez zakładkę „Zgłoś Kandydaturę”. Gimnazjum nie wydaje uczniom żadnych loginów ani haseł – przez cały proces wpisywania danych uczeń przechodzi samodzielnie!

Wszystkie informacje dotyczące rekrutacji, w tym terminy oraz oferty szkół znajdują się na ww. stronie.

Przypominamy również o konieczności przestrzegania terminów związanych z rekrutację!