Działalność charytatywna

 

Pomogliśmy zwierzakom!!!

Wszystkim Uczniom i Rodzicom, którzy włączyli się w zbiórkę karmy
i smakołyków dla piesków i kotków – baaaaaardzo dziękujemy. Jesteście wspaniali. Dzięki Wam zwierzaki będą miały królewską ucztę i to przez parę dni 🙂

Na ręce pani Ewy Parkiety zostały przekazane podziękowania
z Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach, które tak hojnie dzięki Wam zostało obdarowane.

line3

„Kilometry Dobra”

Kolejna akcja charytatywna zakończona. Od marca 2018 r. uczniowie naszej szkoły zbierali złotówki w ramach akcji „Kilometry Dobra”. Spośród wszystkich klas najwięcej złotówek uzbierała klasa V b (34,00 zł), drugie miejsce zdobyła klasa IV a z wynikiem 27,00 zł, trzecie miejsce na podium przypadło w udziale klasie VII b, która zebrała 18,00 zł. Do udziału w akcji włączył się również Parlament Uczniowski, który przekazał 54,00 zł na KILOMETRY DOBRA. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy przyczynili się do zebrania 176,00 na poczet akcji. Dziękujemy !!!! Jesteście wspaniali !!!!line3

Święto Czekolady

13 kwietnia podczas  Święta Czekolady zebraliśmy środki ze sprzedaży pyszności  (708 zł), które przeznaczamy na program „Studnia dla Południa” Polskiej Akcji Humanitarnej.

Dziękujemy za przygotowanie zdrowych słodkości, apetyt na nie i chęć niesienia pomocy. Powtórka za rok 🙂line3

Szlachetna Paczka

Jesteśmy już na finiszu. Wśród pracowników szkoły zebraliśmy 370,00 zł co
w połączeniu z dochodami z „Zadynionej jesieni” (755,00 zł) dało ładną sumkę 1125,00 zł!!!!

Pralka została kupiona!!! Przygotowaliśmy również 4 paczki z produktami żywnościowymi oraz z chemią gospodarczą. 9 grudnia 2017 r. paczki zostały przekazane Pani Danucie.

Wszystkim DARCZYŃCOM serdecznie dziękujemy:):):)

Jesteście wspaniali!!!

line3

Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli aktywny udział w akcji charytatywnej na rzecz osób niewidomych i niepełnosprawnych.

Przedstawiciele Parlamentu Uczniowskiego wraz z opiekunami informują, iż na konto fundacji POMÓŻ I TY wpłaciliśmy kwotę w wysokości 161, 00 zł pozyskana ze sprzedaży „cegiełek”.

Za zaangażowanie i okazaną pomoc serdecznie dziękujemy

Parlament Uczniowski wraz z opiekunami.

Dziękujemy!!!

line3„Kiedy  śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

15011208                Janusz Korczak

         Nasza szkoła w roku szkolnym  2015/ 2016 w  duchu wolontariatu nawiązała współpracę z Przedszkolem „Ziarenko” w Jasieniowcach  przy parafii rzymsko-katolickiej w Złoczowie na Ukrainie, prowadzonym przez Zgromadzenie  Córek Bożej Miłości.26031202 

      Zorganizowaliśmy wraz z rodzicami oraz uczniami naszej szkoły zbiórkę artykułów szkolnych,  środków  higienicznych, które zostały przekazane na potrzeby dzieci w nowo powstałym przedszkolu.

 Uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunem zorganizowali akcję I do Ciebie przyjdzie Święty Mikołaj” na rzecz  dzieci z przedszkola w Jasieniowicach na Ukrainie.  Celem  naszym była zbiórka słodyczy i przygotowanie paczek.

Serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy wsparli nasze przedsięwzięcie.

line3„Nigdy nie jesteśmy tak biedni, aby nie stać nas było na udzielenie pomocy bliźniemu.”   Mikołaj Gogol

       galeria04     Nasza szkoła od roku 2004 współpracuje w ramach wolontariatu z Ośrodkiem  Świętego  Jacka w Katowicach – Dębie przy Caritas Archidiecezji Katowickiej.

Celem naszej długoletniej współpracy jest  uwrażliwianie naszych uczniów na potrzeby drugiego człowieka, chęć niesienia pomocy oraz szeroko rozumianej troski o innych. Rodzice oraz uczniowie naszej szkoły kilka razy w roku, a w szczególności z okazji Świąt Bożego Narodzenia z wielkim zaangażowaniem  włączają się w akcję zbiórki słodyczy artykułów szkolnych, książek, zabawek, ubrań na rzecz podopiecznych  ośrodka.

line3

 Od kilku lat szkoła systematycznie współpracuje ze schroniskiem dla bezdomnych zwierząt  w Katowicach. W szkole akcja nosi nazwę „Zbiórka dla Burka” i jest znana uczniom, rodzicom i nauczycielom. Zawsze na początku roku szkolnego członkowie Klubu Przyrodniczego przygotowują plakaty propagujące zbiórkę darów dla schroniska. Zbieramy nakrętki plastikowe, które następnie wolontariusze schroniska sprzedają, a otrzymane środki przeznaczają na niestandardowe zabiegi weterynaryjne i inne cele, które nie mogą być finansowane z budżetu schroniska (wybieg dla psów, tor przeszkód, woliery dla kotów, itd). Przynosić można karmę, pościel, koce, obroże, środki czystości. Co roku otrzymujemy podziękowania za współpracę….teraz już trwałą. Akcja cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Kilka razy w ciągu roku szkolnego przekazujemy zebrane materiały. Uczniowie nie tylko sami zbierają nakrętki, ale również włączają do akcji dziadków, ciocie, wujków, znajomych. Uczniowie odwiedzają schronisko i na własne oczy mogą zobaczyć warunki życia zwierząt. Los bezdomnych psów i kotów tak bardzo zapada w serca dzieci, że chcą pomagać, a nawet zostają wolontariuszami schroniska.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom i liczymy na dalszą współpracę.