Działalność charytatywna

 

UNICEF 27 luty 2019r.

Szkoła wzięła udział w akcji Unicef Kolory świata. Uczniowie przy wsparciu rodziców, nauczyciela uszyli 5 lalek. Następnie zostały one kupione przez naszych uczniów. Uzyskaliśmy  za 150,00 zł. Pieniądze zostały przekazane na szczepienia dzieci z krajów trzeciego świata.
Lalki szyli: Oliwia K. 4a, Dominika P. 4a, Daniel B. 2b z babcią, Małgorzata G. 8b. z mamą, Weronika B.  8b z mamą, Emilia N. i Aleksandra T. 3b gimnazjum

Lalki zakupili: Hanna W. 1c , Matylda Z. 2b,  Jessica S. 1b, Kamila O. 1a  Daniel B. 2b,

Dziękujemy wszystkim za udział w akcji, przygotowanie lalek oraz ich zakup. Było o  wiele więcej uczniów  chętnych do zakupu lalek, niż samych lalek. 
Tym uczniom (oraz ich rodzicom) dla których nie starczyło lalek również dziękujemy. Chęć pomocy bardzo nas cieszy i jest motywacją do podejmowania kolejnych działań charytatywnych.

Pomagamy zwierzakom ze schroniska”,

która co roku w okresie zimowym nabiera tempa. W 2019 najlepiej spisuje się klasa 1a – pierwszaczki, mimo że małe, to mają ogromne serduszka!!! Zachęceni przez swoją wychowawczynię, do aktywnego wsparcia akcji, co chwilę pojawiają się w pracowni 26 z paczuszkami karmy:-). Wśród najstarszej społeczności szkoły prym wiedzie 8a – brawo młodzieży!

Wszystkich zachęcamy do udziału w akcji. Jej finał będzie miał miejsce 01.03.2019 r. Zachęcamy do przynoszenia przede wszystkim karmy, ale też akcesoriów( tj: smycze, zabawki dla zwierząt) bezpośrednio do organizatora (p. Renaty Pierzchały) lub do sali 26.

Dziękujemy wszystkim za piękny gest pomocy najsłabszym!!!

Szkoła bierze udział w akcji”POMOC DLA HOSPICJUM W CHORZOWIE”

  • zbieramy pieniądze na zakup potrzebnych środków dla pacjentów
  • uczniowie wykonali piękne, oryginalne kartki Bożonarodzeniowe, które zostały przekazane pacjentom, dając im wiele radości, będąc dowodem na to, że ktoś o nich pamięta, że są dla kogoś ważni.

Pomogliśmy zwierzakom!!!

Wszystkim Uczniom i Rodzicom, którzy włączyli się w zbiórkę karmy
i smakołyków dla piesków i kotków – baaaaaardzo dziękujemy. Jesteście wspaniali. Dzięki Wam zwierzaki będą miały królewską ucztę i to przez parę dni 🙂

Na ręce pani Ewy Parkiety zostały przekazane podziękowania
z Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach, które tak hojnie dzięki Wam zostało obdarowane.

line3

„Kilometry Dobra”

Kolejna akcja charytatywna zakończona. Od marca 2018 r. uczniowie naszej szkoły zbierali złotówki w ramach akcji „Kilometry Dobra”. Spośród wszystkich klas najwięcej złotówek uzbierała klasa V b (34,00 zł), drugie miejsce zdobyła klasa IV a z wynikiem 27,00 zł, trzecie miejsce na podium przypadło w udziale klasie VII b, która zebrała 18,00 zł. Do udziału w akcji włączył się również Parlament Uczniowski, który przekazał 54,00 zł na KILOMETRY DOBRA. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy przyczynili się do zebrania 176,00 na poczet akcji. Dziękujemy !!!! Jesteście wspaniali !!!!

line3

Szlachetna Paczka

Jesteśmy już na finiszu. Wśród pracowników szkoły zebraliśmy 370,00 zł co
w połączeniu z dochodami z „Zadynionej jesieni” (755,00 zł) dało ładną sumkę 1125,00 zł!!!!

Pralka została kupiona!!! Przygotowaliśmy również 4 paczki z produktami żywnościowymi oraz z chemią gospodarczą. 9 grudnia 2017 r. paczki zostały przekazane Pani Danucie.

Wszystkim DARCZYŃCOM serdecznie dziękujemy:):):)

Jesteście wspaniali!!!

line3

Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli aktywny udział w akcji charytatywnej na rzecz osób niewidomych i niepełnosprawnych.

Przedstawiciele Parlamentu Uczniowskiego wraz z opiekunami informują, iż na konto fundacji POMÓŻ I TY wpłaciliśmy kwotę w wysokości 161, 00 zł pozyskana ze sprzedaży „cegiełek”.

Za zaangażowanie i okazaną pomoc serdecznie dziękujemy

Parlament Uczniowski wraz z opiekunami.

Dziękujemy!!!

line3

„Kiedy  śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

15011208

                Janusz Korczak

26031202

         Nasza szkoła w roku szkolnym  2015/ 2016 w  duchu wolontariatu nawiązała współpracę z Przedszkolem „Ziarenko” w Jasieniowcach  przy parafii rzymsko-katolickiej w Złoczowie na Ukrainie, prowadzonym przez Zgromadzenie  Córek Bożej Miłości. 

      Zorganizowaliśmy wraz z rodzicami oraz uczniami naszej szkoły zbiórkę artykułów szkolnych,  środków  higienicznych, które zostały przekazane na potrzeby dzieci w nowo powstałym przedszkolu.

 Uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunem zorganizowali akcję I do Ciebie przyjdzie Święty Mikołaj” na rzecz  dzieci z przedszkola w Jasieniowicach na Ukrainie.  Celem  naszym była zbiórka słodyczy i przygotowanie paczek.

Serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy wsparli nasze przedsięwzięcie.

line3

„Nigdy nie jesteśmy tak biedni, aby nie stać nas było na udzielenie pomocy bliźniemu.”   Mikołaj Gogol

galeria04

            Nasza szkoła od roku 2004 współpracuje w ramach wolontariatu z Ośrodkiem  Świętego  Jacka w Katowicach – Dębie przy Caritas Archidiecezji Katowickiej.

Celem naszej długoletniej współpracy jest  uwrażliwianie naszych uczniów na potrzeby drugiego człowieka, chęć niesienia pomocy oraz szeroko rozumianej troski o innych. Rodzice oraz uczniowie naszej szkoły kilka razy w roku, a w szczególności z okazji Świąt Bożego Narodzenia z wielkim zaangażowaniem  włączają się w akcję zbiórki słodyczy artykułów szkolnych, książek, zabawek, ubrań na rzecz podopiecznych  ośrodka.

line3

 Od kilku lat szkoła systematycznie współpracuje ze schroniskiem dla bezdomnych zwierząt  w Katowicach. W szkole akcja nosi nazwę „Zbiórka dla Burka” i jest znana uczniom, rodzicom i nauczycielom. Zawsze na początku roku szkolnego członkowie Klubu Przyrodniczego przygotowują plakaty propagujące zbiórkę darów dla schroniska. Zbieramy nakrętki plastikowe, które następnie wolontariusze schroniska sprzedają, a otrzymane środki przeznaczają na niestandardowe zabiegi weterynaryjne i inne cele, które nie mogą być finansowane z budżetu schroniska (wybieg dla psów, tor przeszkód, woliery dla kotów, itd). Przynosić można karmę, pościel, koce, obroże, środki czystości. Co roku otrzymujemy podziękowania za współpracę….teraz już trwałą. Akcja cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Kilka razy w ciągu roku szkolnego przekazujemy zebrane materiały. Uczniowie nie tylko sami zbierają nakrętki, ale również włączają do akcji dziadków, ciocie, wujków, znajomych. Uczniowie odwiedzają schronisko i na własne oczy mogą zobaczyć warunki życia zwierząt. Los bezdomnych psów i kotów tak bardzo zapada w serca dzieci, że chcą pomagać, a nawet zostają wolontariuszami schroniska.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom i liczymy na dalszą współpracę.

Skip to content