Biblioteka

 
GRUPA TEATRALNA „TY I JA”  zaprezentowała przedstawienie „Zwierzęta i nie tylko” 21 maja 2018 r. dla uczniów  klas  I – IV naszej szkoły, zaś 23 maja 2018 r. dla pensjonariuszy Dziennego Domu Opieki „OPOKA”.
Dziękujemy młodym artystom z klasy drugiej: Zosi K., Julii M., Lenie C., Oliwii W., Blance M., Milenie F., Radkowi R.,  Radkowi B.,  Igorowi O.

19 grudnia odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. Uczennice klasy II a, Milena Fojcik (kot w butach),  Agata Górny (krasnal), Zofia Kurek (Czerwony Kapturek), Julia Matwijczyk (książka) wprowadziły pierwszaków w świat baśni i   przeprowadziły mini egzamin ( zagadki, krzyżówki). Pierwszoklasiści poznali również zasady obchodzenia się z książką oraz zasady wypożyczeń.  Następnie każdy wypożyczył jedną, do której ma wykonać ilustrację. Od tej pory pierwszoklasiści mogą w pełni korzystać  z biblioteki szkolnej.

Nasza szkoła brała aktywny udział  w kampanii „Zaczytani”, której celem był zakup książek dla dzieci przebywających w szpitalach. Za zaangażowanie otrzymaliśmy podziękowania.

Zapraszamy do korzystania z zajęć przygotowanych przez  BIBLIIOTEKI MIEJSKIE (ZAJRZYJ NA STRONĘ INTERNETOWĄ) SZCZEGÓLNIE P0LECANE ZAJĘCIA:
 • 07 Maj. 2018 r., godz. 16:00
  W baśniowej krainie – teatrzyk kukiełkowy oraz gry i zabawy dla dzieci.   Katowice, Markiefki 44A
 • 15 Maj. 2018 r., godz. 17:00 My rodzinkę fajną mamy, zawsze razem się trzymamy!
  – familijna impreza z zabawami ruchowymi i artystycznymi oraz konkursami.  Katowice, Wajdy 21
 • 18 Maj. 2018 r., godz. 17:00 (Za)pisani w Bibliotece – warsztaty pisania dla młodzieży. Katowice, Grażyńskiego 47
 • 28 Maj. 2018 r., godz. 16:00 Spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książk  Z. Fabjanowska-Micyk „Banzai. Japonia dla dociekliwych”  Katowice, Witosa 18b
Polecane  książki na wakacje  dla dzieci :
Astrid Lindgren „Przygody Pippi” (serie)
    Pippi mieszka sama, bez opiekunów w Willi Śmiesznotce, z koniem i Panem Nilssonem ( małpą) i jakby tego było mało, ma worek złotych monet i potrafi unieść konika! Pippi może jest niesforna i czasami kłamie, ale ma przy tym dobre serce i widzi więcej niż niejeden dorosły. Potrafi z łatwością przejrzeć człowieka i jego intencje.
Polecane  książki na wakacje  dla młodzieży:
książki  Krystyny Siesickiej
    W których opisywane są problemy okresu dojrzewania i dylematy młodych ludzi.
KÓŁKO „ZROBIĘ TO SAM”  zmiana godziny wtorek  14.30 – 15.15
Zajęcia:
 • Klub gier planszowych wtorki godz.17.00 Biblioteka Miejska ul. Krzyżowa
 • Laboratorium sztuki (zajęcia plastyczne dla dzieci w wieku od 6 do 14 lat); poznają różne techniki plastyczne, uczą się proporcji rysunku i zasad tworzenia perspektywy, biorą udział w konkursach. Wtorki godz.17.00 Biblioteka Miejska ul. Krzyżowa
 • Zgrane wtorki – rozgrywki gier planszowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych.(ul. Krzyżowa), wtorki godz. 17:00
 • Kreatywna Biblioteka –  warsztaty artystyczno-literackie. Zajęcia odbywają się w 2 i 4 czwartek miesiąca o godz. 17.00  (ul. Krzyżowa)

IMPREZY DLA DZIECI, MŁODZIEŻY:

Wybrane propozycje bibliotek miejskich(zapraszamy do  skorzystania ze stron internetowych bibliotek)

Witamy w Baśniogrodzie.  Niedziela, 24 Cze. 2018 r., godz. 15:00 – 20.00
VII Festyn Biblioteczny dla całych rodzin. W programie m.in. przedstawienie „Babroszki” w wykonaniu Teatru Trip, występ iluzjonisty Pana Magicznego, zabawy sportowe, konkursy i zabawy literackie, gigantyczne bańki i wiele innych atrakcji.
ul. Uniczowska 36, Podlesie