Biblioteka

 

19 grudnia odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. Uczennice klasy II a, Milena Fojcik (kot w butach),  Agata Górny (krasnal), Zofia Kurek (Czerwony Kapturek), Julia Matwijczyk (książka) wprowadziły pierwszaków w świat baśni i   przeprowadziły mini egzamin ( zagadki, krzyżówki). Pierwszoklasiści poznali również zasady obchodzenia się z książką oraz zasady wypożyczeń.  Następnie każdy wypożyczył jedną, do której ma wykonać ilustrację. Od tej pory pierwszoklasiści mogą w pełni korzystać  z biblioteki szkolnej.

Nasza szkoła brała aktywny udział  w kampanii „Zaczytani”, której celem był zakup książek dla dzieci przebywających w szpitalach. Za zaangażowanie otrzymaliśmy podziękowania.

Zapraszamy do korzystania z zajęć przygotowanych przez  BIBLIIOTEKI MIEJSKIE (ZAJRZYJ NA STRONĘ INTERNETOWĄ) SZCZEGÓLNIE P0LECANE ZAJĘCIA:
 • 07 Maj. 2018 r., godz. 16:00
  W baśniowej krainie – teatrzyk kukiełkowy oraz gry i zabawy dla dzieci.   Katowice, Markiefki 44A
 • 15 Maj. 2018 r., godz. 17:00 My rodzinkę fajną mamy, zawsze razem się trzymamy!
  – familijna impreza z zabawami ruchowymi i artystycznymi oraz konkursami.  Katowice, Wajdy 21
 • 18 Maj. 2018 r., godz. 17:00 (Za)pisani w Bibliotece – warsztaty pisania dla młodzieży. Katowice, Grażyńskiego 47
 • 28 Maj. 2018 r., godz. 16:00 Spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książk  Z. Fabjanowska-Micyk „Banzai. Japonia dla dociekliwych”  Katowice, Witosa 18b
Propozycje książek na maj
Dla młodzieży
A. Bahdaj „STAWIAM NA TOLKA BANANA”
    Julek Seratowicz, chłopiec z dobrego domu, nie chce być lalusiem, jakim chce go widzieć matka. Przypadkiem spotyka gang Karioki i jest to spełnienie jego marzeń. Wkrótce grupa spotyka na swej drodze opisywanego w gazetach, tajemniczego Tolka Banana, który przejmuje dowodzenie. Pod jego przywództwem gromada młodzieży wykonuje rozmaite zadania.
 
Dla dzieci
Opowiadania i wiersze WANDY CHOTOMSKIEJ
   Wandy Chotomska , mistrzyni słow,a starała się wybierać taką formę literacką, która w najprostszy sposób przemówiłaby do młodego czytelnika.
SZCZEGÓLNIE POLECAMY  książkę „ALA MA KOTA”
    Historia Ali oraz jej starszego brata Benka napisana specjalnie dla tych, którzy muszą stawiać czoła przezwiskom. Zabawna, trzymająca w napięciu, wzruszająca, pouczająca.
KÓŁKO „ZROBIĘ TO SAM”  zmiana godziny wtorek  14.30 – 15.15
Zajęcia:
 • Klub gier planszowych wtorki godz.17.00 Biblioteka Miejska ul. Krzyżowa
 • Laboratorium sztuki (zajęcia plastyczne dla dzieci w wieku od 6 do 14 lat); poznają różne techniki plastyczne, uczą się proporcji rysunku i zasad tworzenia perspektywy, biorą udział w konkursach. Wtorki godz.17.00 Biblioteka Miejska ul. Krzyżowa
 • Zgrane wtorki – rozgrywki gier planszowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych.(ul. Krzyżowa), wtorki godz. 17:00
 • Kreatywna Biblioteka –  warsztaty artystyczno-literackie. Zajęcia odbywają się w 2 i 4 czwartek miesiąca o godz. 17.00  (ul. Krzyżowa)

IMPREZY DLA DZIECI, MŁODZIEŻY:

Wybrane propozycje bibliotek miejskich(zapraszamy do  skorzystania ze stron internetowych bibliotek)