Tydzień Języków Obcych

 

          W dniach   20-24 listopada 2017 odbyły  się konkursy językowe i kulturowe w ramach Tygodnia Języków Obcych

        Celem imprezy było rozbudzanie wśród uczniów zainteresowania językami obcymi i doskonalenie umiejętności językowych; wzbogacenie  wiedzy  o  kulturze,  historii, geografii i  życiu  codziennym  w  krajach   anglojęzycznych,

niemieckojęzycznych, hiszpańskojęzycznych; kształtowanie postaw proeuropejskich oraz otwartości i tolerancji wobec innych kultur  oraz stworzenie uczniom możliwości sprawdzenia się w rywalizacji z innymi uczniami.

Uczniowie wzięli udział w konkursach:                                                

  1. Konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych

I miejsce:  Miłosz Serafin  IIIa

II miejsce: Jakub Sadłoń  IIb

III miejsce: Agnieszka Pastuszka IIIa

  1. Dyktando w języku angielskim

I miejsce:  Bartek Dunaj IIc

II miejsce: Stanisław Furca IIb

III miejsce: Maja Respondek IIb

  1. Konkurs ,,Przysłowia angielskie”

I miejsce: Patrycja Konopka IIIa, Wiktor Łuszcz IIIa

II miejsce: Dominik Wierachowski IIIa

III miejsce: Miłosz Serafin IIIa, Maja Respondek IIb

  1. Tłumaczenie fragmentu prozy w języku angielskim ,,Harry Potter’’ J.K.Rowling

I miejsce: Emilia Nietsz IIb

II miejsce: Dorota Piekarz 7a

III miejsce: Julia Kołek IIb, Maja Respondek II b

  1. Dyktando w języku niemieckim

I miejsce: Patrycja Konopka- III a

II miejsce: Agnieszka Pastuszek- IIIa

III miejsce: Magda Juszcze- II b

  1. Szkolny konkurs języka angielskiego dla klas 4-6

I miejsce:  Kacper Holewik,  kl.5b

II miejsce: Zofia Ficek, kl. 6a

III miejsce: Magdalena Burnóg, kl.6a

  1. Szkolny konkurs języka angielskiego( forma-piosenka) „Sing in English” dla klas I-III

         I miejsce: duet Anna Jaworska i Sandra Kucharska

         II miejsce: duet Zuzanna Bondaruk i Laura Paćkowska oraz solistka Maja Suchecka

         III miejsca: Zofia Kurek

  1. Konkurs na najciekawszą kartkę bożonarodzeniową z życzeniami  w języku angielskim

I miejsce: Jakub Konieczko IIa

II miejsce: kartka nr3;  autor nie podpisał się

III miejsce: Rakoczy Agata IIb, Paulina Cichoń IIb

  1. Konkurs: „Co zawdzięczamy odkrywcom Ameryki Południowej?.”

I miejsce: Sandra Kaczmarczyk kl. II B

II miejsce: Jakub Sadłoń kl. II B

III miejsce: Małgosia Gronowska, Amelia Turowska, Paulina Wiesiołek kl. 7B