Wycieczka nadmorska klasy ekologiczno-turystycznej

 

Niemożliwe? A  jednak. Nasz ubiegłoroczny pomysł, aby trzecia klasa gimnazjum zakończyła pobyt w szkole wyjazdem nad morze został wprowadzony w czyn i w pełni zrealizowany.

W terminie 12-17 maja silna 24-osobowa ekipa wraz z 3-osobową kadrą zakotwiczyła na polskim wybrzeżu. Konkretnie w Jastrzębiej Górze, w godnym polecenia DW „Przy plaży”. Pogoda nie sprzyjała kąpielom, ale wędrówkom po plaży oraz okolicy bliższej i dalszej jak najbardziej.  Odwiedziliśmy fokarium w Helu, posłuchaliśmy o ratowaniu foki szarej i innych morskich ssaków, przemierzyliśmy Polską „Saharę”, czyli unikatowe w skali europejskiej „ruchome wydmy” w okolicy Łeby, zajrzeliśmy do  gdyńskiego Akwarium i na  „Dar Pomorza”. Wysłuchaliśmy koncertu organowego w Katedrze Oliwskiej i „liznęliśmy” odrobinę  historii w sali BHP Stoczni Gdańskiej, gdzie 31 sierpnia 1980 roku podpisano porozumienie między władzą komunistyczną i tworzonymi związkami zawodowymi „Solidarność”. Przemierzyliśmy gdańską Starówkę, wstępując m.in. do Muzeum Bursztynu . Do pełnego obrazu naszego pobytu powinniśmy dorzucić jeszcze intensywną eksplorację miejscowości, w której stacjonowaliśmy, atrakcyjne:-) zajęcia z angielskiego i biologii oraz wszechobecnego wf-u. W przypadku tego ostatniego królował jak zawsze ping-pong.

Dziwne, że choć nie w góry, wyjazd nad morze okazał się w równym stopniu rewelacyjny:-) Ale do tego trzeba było takiej klasy i takiej kadry:-)

Skip to content